Kronika let 1990-2005

 

1990-1991

1990Arcibiskup František Vaňák deklaruje úsilí obnovit v olomoucké arcidiecézi církevní školství
1990Budovu školy stát vrátil řádu sester voršilek; budovu dále využívá ZŠ Na Hradě

 

1992-1993

1. záříPři státní škole byla olomouckým arcibiskupstvím zřízena 1. třída s křesťanským zaměřením; vyučující Eva Šimková

 

1993-1994

1. záříObnovení základní školy sester voršilek pod názvem Základní církevní škola v Olomouci
1. záříŽáci třídy s křesťanským zaměřením (2. třída) přestoupili do nově vzniklé školy sester voršilek
1. záříŘeditelem Základní církevní školy v Olomouci byl na základě výsledků konkurzu jmenován Jan Kunčar, sbor učitelů posiluje Ludmila Švecová
4. říjnaNávštěva poutního místa Králíky
6. prosinceMikulášská besídka
21. prosincePrvní vánoční besídka
ledenVystoupení v Domově důchodců ve Chválkovicích
28. březnaVystoupení pro olomoucké učitele - důchodce
20. dubnaČeská televize Ostrava natočila pro Křesťanský magazín pořad o Základní církevní škole v Olomouci
27. dubnaŽáci se zapojili do humanitární akce Pomoc Chorvatsku
16.-27. květnaŠkola v přírodě, Pekařov u Hanušovic; I.-II. třída

 

1994-1995

1. záříÚvodní mše sv.
1. záříUčitelský sbor se skládá z ředitele Jana Kunčara a učitelek Evy Šimkové, Ludmily Švecové a Jarmily Sedláčkové
22. záříŠkolní pouť na Velehrad
6. prosinceMikulášská besídka
20. prosinceVánoční besídka; arcibiskup Jan Graubner škole předal figurky Hanáka a Hanačky
23.-29. květnaŠkola v přírodě, Bílá Voda u Javorníka; I.-III. třída

 

1995-1996

4. záříÚvodní mše sv.
19. prosinceVánoční besídka
20. květnaUvítání papeže Jana Pavla II. v Olomouci
červenŠkola v přírodě, Bílá Voda u Javorníka; I.-IV. třída
červenNávštěva kláštera Heiligenkreuz u Vídně

 

1996-1997

2. záříÚvodní mše sv.

11. listopaduNávštěva generální rádkyně řádu s. Michaely, OSU
ledenZimní škola v přírodě, Bílá Voda u Javorníka; IV. a V. třída
ledenOslavy 300. výročí příchodu sester voršilek do Olomouce
23. březnaŘeditel Jan Kunčar rezignoval na svou funkci
24. březnaŘízením školy byla pověřena s. Eva Prokopa Tomášková, OSU
25. května - 6. červnaŠkola v přírodě, Ondřejovice u Zlatých Hor; I.-III. třída
15. červnaPrvní svaté přijímání; III. třída
20. červnaSlavnostní mše sv. k zakončení školního roku
20. červnaNávštěva bývalých žákyň školy sester vošilek z let 1945-1948
20. červnaVýstava ručních prací bývalých žákyň, fotografií a dokumentů o působení sester voršilek v Olomouci
červenNávštěva cíkrevních památek ve Vídni
červenZřízení chemické laboratoře v prostorách II. stupně

 

1997-1998

1. srpnaŘeditelem školy byl jmenován Aleš Veselík
1. záříZákladní církevní škola v Olomouci otevírá II. stupeň
1. záříÚvodní mše sv.
9. záříZahájena výuka plavání; II. třída
10. záříUctění ostatků sv. Vojtěcha v katedrále sv. Václava
18. záříNávštěva matky představené Coletty Lignon, OSU
8. listopaduDuchovní obnova učitelů školy, Dr. Max Kašparů
5. prosinceOslava sv. Mikuláše
16. prosinceTradiční předvánoční besídka, sál PF UP v Olomouci
16. lednaŠkolní kolo recitační soutěže; do okresního kola postupují Kristina Melicherová, III, Barbora Kubáčková, V, a Marie Drozdová, VI
30. lednaSlavnostní oběd v restauraci Michalský výpad; VI. třída
březenOkresní kolo recitační soutěže; 4. místo v kategorii C získala Marie Drozdová, VI
26.-28. březnaOlympiáda z křesťanské výchovy na ZŠ sester voršilek v Praze; reprezentanti Linda Píšová, IV, Stanislav Polák, IV, Jan Řezníček, IV, Terezie Jiříčková, V, Anna Lexmaulová, V, Václav Novotný, V, Alžběta Gottwaldová, VI, Dominik Ševčík, VI, a Lucie Tomečková, VI
7. dubnaNávštěva romského pěveckého sboru dětí z Ostravy-Liščin v rámci programu Stavět mosty mezi lidmi
13. dubnaSetkání s dětskými členy dramatického kroužku Farma Topolany
11.-16. květnaŠkola přírodě, rekreační středisko Doubrava v Ondřejovicích u Zlatých Hor, II.-V. třída
1. červnaDen dětí ve Smetanových sadech
14. červnaPrvní svaté přijímání; III. třída
18. červnaZávěrečná školní besídka
30. červnaMše sv. na zakončení školního roku
30. červnaVe školní budově končí koexistence církevní a státní školy

 

1998-1999

1. záříÚvodní slavnostní mše sv.
13. listopaduStáž učitelů ve vídeňské škole Schule St. Ursula Wien
25. listopaduBenefiční koncert Pocta sv. Kateřině ve školním chrámu sv. Kateřiny
4. prosinceOslava svátku sv. Mikuláše
17. prosincePředvánoční besídka, sál PF UP v Olomouci
18. prosinceNávštěva Prahy, dramatický kroužek
11. lednaDen otevřených dveří
25.-30. lednaLyžařský výcvik, Gruň
27. lednaVoršilská olympiáda
16. únoraMasopust
dubenOprava palubovky v tělocvičně
13. květnaAkademie pro mámu
24.-29. květnaŠkola v přírodě, Ondřejovice u Zlatých Hor
1. červnaDen dětí ve Smetanových sadech
13. červnaPrvní svaté přijímání; III. třída

 

1999-2000

14. záříNávštěva zpěváka Daniela Hůlky ve škole
11. lednaDen otevřených dveří
19. lednaPololetní pedagogická rada
28. lednaUkončení sběru pomerančové kůry
28. lednaPředání vysvědčení za 1. pololetí
14. únoraŠkolní kolo recitační soutěže, vítěz Barbora Kubáčková, VII
3. březnaMasopustní veselí
13. březnaPředstavení Hodina zpěvu, kino Metropol
21. březnaMístní kolo recitační soutěže, školu reprezentuje Barbora Kubáčková, VII
23. březnaOkresní kolo Olympiády v českém jazyce, školu reprezentuje Kateřina Dostálová, VIII
květenŠkola v přírodě, Těchrová pod Malou Fatrou
červenPrvní svaté přijímání; III. třída
1. červnaDen dětí ve Smetanových sadech
29. červnaZávěrečná školní akademie

 

2000-2001

5. záříÚvodní mše sv. v chrámu sv. Kateřiny
15. záříŠkolní pouť na Sv. Kopeček u příležitosti Dne církevního školství
prosinecVýstava betlémů na Sv. Kopečku
ledenDen otevřených dveří
ledenBaletní vystoupení manželů Globových ve školní tělocvičně
26. ledna - 2. únoraLyžařský výcvik, Gruň
27. únoraMasopust
březenNávštěva spřátelené církevní školy v Trnavě
květenNávštěva církevní školy v partnerském městě Owensboro
květenŠkola v přírodě, Bedřichov u Oskavy
17. červenPrvní svaté přijímání; III. třída
22. červenLetní akademie; IX. třída
červenZahájení rekonstrukce vnějšího pláště školy
červenZákladní církevní školu v Olomouci absolvovala první devátá třída

 

2001-2002

1. záříZměna názvu školy na Základní církevní škola sester voršilek, Olomouc, Aksamitova 6
1. záříRozloučení se spirituálem Jakubem Berkou, OPraem.
1. záříNovým spirituálem školy se stal Jindřich Zdík Jordánek, OPraem.
15. záříŠkolní pouť na Sv. Kopeček u příležitosti Dne církevního školství
říjenVýtvarně-hudební pásmo P. Stanislava Weigela
listopadNávštěva spřátelené církevní školy v Trnavě
prosinecVánoční trhy ve dvoře školy
únorLyžařský výcvik, Gruň
15.-17. dubnaOrientační dny ve Fryštáku; VII. třída
květenŠkola v přírodě, Potštejn; II.-V. třída
9. červnaPrvní svaté přijímání; III. třída

 

2002-2003

1. záříZahájení mezinárodního projektu Socrates Commenius - spolupráce s partnerskými školami ve Vadsteně a Chelmnu
10. záříŠkolní pouť na Sv. Kopeček
26.-29. záříNávštěva partnerské Katarina Skoly ve švédské Vadsteně (projekt Socrates Commenius)
listopadFotbalový turnaj o pohár sv. Voršily; utkaly se školy z Kutné Hory, Olomouce a Prahy
18. prosinceVánoční trhy
9. lednaDen otevřených dveří
1.-8. únoraLyžařský kurz, Gruň
4. březnaMasopust
23.-25. dubnaOrientační dny ve Fryštáku; VI. třída
29. dubnaŠkolní akademie
26. květnaVeřejná generálka divadelního představení o sv. Brigitě Švédské (projekt Socrates Commenius)
29. května - 1. červnaNávštěva švédské Vadsteny (projekt Socrates Commenius)
31. květnaDivadelní představení o sv. Brigitě, Vadstena (projekt Socrates Commenius)
červenNávštěva olomoucké hvězdárny
8. červnaPrvní svaté přijímání; III. třída
16.-21. červnaŠkola v přírodě, Tesák; II.-V. třída
12. červnaZájezd do Vídně; VII.-IX. třída
25. červnaCyklovýlet do Litovelského Pomoraví; IX. třída
26. červnaZávěrečná mše sv.

 

2003-2004

1. záříRozloučení se spirituálem Jindřichem Zdíkem Jordánkem, OPraem.
1. záříNovým spirituálem školy se stal Řehoř Žáček, OPraem.
7. záříŠkolní pouť na Sv. Kopeček
25.-29. listopaduVýměnný pobyt v partnerském Chelmnu (projekt Socrates Commenius)
16. prosincePreventivní protidrogový program, Tomáš Řehák; IX. třída
17. prosinceVánoční jarmark
14. lednaDen otevřených dveří
28. února - 4. březnaVýměnný pobyt v partnerské Vadsteně (projekt Socrates Commenius)
26.-29. dubnaNávštěva učitelů z Vadsteny (projekt Socrates Commenius)
31. květnaNávštěva dětí z Ugandy
16.-20. červnaNávštěva Chelmna (projekt Socrates Commenius)
červenŠkola v přírodě; II.-V. třída
6. červnaPrvní svaté přijímání; III. třída

2004-2005

9. záříŠkolní pouť na Sv. Kopeček
záříSkautské dopoledne v Michalském výpadu; II. stupeň
říjenBeseda s Jakubem Holíkem o vojenské misi v Bosně; II. stupeň
říjenSbírka na školu v Kosově
11.-15. prosinceNávštěva Vadsteny (projekt Socrates Commenius)
21. prosinceVánoční jarmark
20. lednaDen otevřených dveří
7.-12. únoraNávštěva učitelů z Vadsteny (projekt Socrates Commenius)
12.-19. únoraLyžařský výcvik, Gruň
22.-26. květnaNávštěva učitelů ve Vadsteně (projekt Socrates Commenius)
4. červnaDivadelní představení The Saint na nádvoří radnice (projekt Socrates Commenius)
12. červnaPrvní svaté přijímání; III. třída
20.-26. červnaŠkola v přírodě, Domašov nad Bystřicí; II.-V. třída
29. červnaZávěrečná mše sv.
30. červnaRozloučení se spirituálem Řehořem Žáčkem, OPraem.
Dnes je neděle 19. listopadu 2017. Svátek má Alžběta, zítra má svátek Nikola.