Kronika školního 2007-2008

 

září 2007

3. záříZahájení školního roku
4. záříÚvodní mše sv. s předáváním žákovských deníků prvňáčkům
16. záříŠkolní pouť na Svatý Kopeček
17. záříZahájení práce v kroužcích
20. záříCelodenní soutěž o největší a nejkrásnější jablko, II. třída
26. záříVideozáznam z výuky v I. třídě
26. záříOdpadová olympiáda, III. a V. třída
27. záříIndiánský den ve III. třídě
27. záříSeznámení IX. třídy s projektem absolventských prací

 

říjen 2007

1. říjnaZahájení pedagogických praxí studentů PdF UP v Olomouci
3. říjnaExkurze na výstaviště Flory Olomouc OLIMA, I. a V. třída
4. října1. místo v soutěži družstev VII. ročníku branného závodu "O putovní pohár primátora města Olomouce"; složení družstva naší školy: Josef Kubeček, IX, Jan Kvapil, VIII, Ondřej Polách, V, Helena Šnevajsová, V, Václav Venkrbec, IV
5. říjnaVýzkum populace dvanáctiletých žáků Olomouckého kraje, VI. třída
6. října1. akce turistického kroužku: Šternberk - Svatý Kopeček (23 km)
9. říjnaPofomiš, základní kolo (Podzimní fotbalové mistrovství školy)
10. říjnaInstalace automatu na mléčné výrobky
12. říjnaZadání témat absolventských prací, IX. třída
15. říjnaBeseda s městskou policií, IV. a V. třída
16. říjnaFinále 2. ročníku fotbalové soutěže Pofomiš; vítěz VIII. třída
17. říjnaNávštěva představení Moravského divadla Král tuláků, VIII. třída
19. říjnaMše sv. ke cti sv. Voršily
19. říjnaUkončení pedagogických praxí studentů PdF UP v Olomouci
23. říjnaProjekt Nových sedm divů světa, VI. třída
23. říjnaZahájení náslechových praxí PdF UP v Olomouci
26. říjnaNaše škola zvítězila v 5. ročníku městské soutěže o nejkrásnější květinovou výzdobu v kategorii výzdoba domů v historické zástavbě; současně se umístila na 4. místě v absolutním pořadí v konkurenci 42 přihlášených účastníků
29. říjnaZprovoznění lokální počítačové sítě na 1. stupni
30. říjnaInstalace dataprojektoru ve fyzikální učebně

 

listopad 2007

2. listopaduPamátka zesnulých; připomínka svátku ve třídách
2. listopaduTestování IX. třídy
4. listopadu2. akce turistického kroužku: Hranická propast - Helfštýn (23 km)
8. listopaduČtvrtletní třídní schůzky
14. listopaduDivadelní představení E. A. Poe - Havran, Divadlo hudby, VII. třída
15. listopadu1. kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce, Gymnázium Šternberk; Klára Kvapilová, IX, Pavel Lexmaul, IX, Jan Herodek, IX
19. listopaduSlavnostní předávání slabikářů žákům první třídy
20. listopaduDivadelní představení Našel se medvěd, Divadlo hudby, III. třída
23. listopaduMše sv. ke cti sv. Kateřiny
26. listopadu19. číslo kulturního časopisu Prkotiny
27. listopaduŠkolní kolo Biblické soutěže, 1. stupeň
28. listopaduExkurze do zákulisí Moravského divadla, VIII. třída
28. listopaduPrezentační výstava středních škol Scholaris, IX. a VIII. třída
29. listopaduZlatý zvonek, hudební přehlídka 1. stupně
30. listopaduSvěcení adventních věnců ve třídách, krátké adventní zamyšlení

 

prosinec 2007

4. prosinceTurnaj ve floorbalu, 2. stupeň
5. prosinceMikulášská nadílka ve třídách
11. prosinceZdobení vánočního stromku na Horním náměstí, 1. stupeň
11. prosinceVystoupení dramatického kroužku na Horním náměstí
12. prosinceŠkolní kolo soutěže Bible a My, 2. stupeň
12. prosince1. místo v turnaji dívek ve vybíjené (ZŠ Stupkova, ZŠ Zeyerova, ZŠ Náklo, ZŠ sv. Voršily); Veronika Homolová, IX, Marie Chládková, IX, Marie Chudíková, IX, Klára Kvapilová, IX, Marie Mazáčová, IX, Veronika Velčovská, IX
13. prosince8. ročník tradičního voršilského jarmarku
14. prosinceVystoupení dramatického kroužku v domově důchodců
17. prosincePředstavení Putování do Betléma, Divadlo hudby, I. ročník
17. prosinceProhlídka varhan v chrámu sv. Mořice, III. a IV. třída
18. prosincePalačinková přestávková párty, IX. ročník
21. prosinceVychází jubilejní 20. číslo kulturního časopisu Prkotiny
21. prosinceVánoční besídky v kmenových třídách

 

leden 2008

7. lednaTříkrálové žehnání škole
7. lednaPředání přihlášek na střední školy
9. lednaDen otevřených dveří
10. lednaKonzultační třídní schůzky
10.-14. lednaKontrola ze strany České školní inspekce
11. lednaFilmové představení Zlatý kompas, kino Metropol, II.-V. třída
11. lednaI. voršilský ples
14. lednaInstalace automatu na chlazené nápoje
14. lednaŠkolní kolo Olympiády v českém jazyce, I. kategorie; 1. místo Sára Kalodová, IX, 2.-3. místo Josef Kubeček, Michal Pazdera, IX
17. lednaPředstavení Šípková Růženka, Divadlo hudby, II.-V. třída
18. lednaZápis do I. třídy
23. lednaUzavření klasifikace a absence za 1. pololetí
23. lednaPřechod k jinému poskytovateli hlasových a datových služeb
24. lednaPololetní pedagogická rada
25. lednaMše sv. ke cti sv. Anděly Merici
25. lednaNávštěva filmového představení Pan Včelka, kino Metropol, II.-V. třída
30. lednaOkresní kolo chemické olympiády; školu reprezentovaly Sára Kalodová, IX, Klára Kvapilová, IX, a Marie Mazáčová, IX
30. lednaMasopustní rej masek, 1. stupeň
30. lednaNáhradní zápis do I. třídy
31. ledna2. testování IX. třídy
31. lednaPředání vysvědčení
31. lednaPředání výstupních hodnocení, IX. třída

 

únor 2008

1. únoraPololetní prázdniny
4.-8. únoraJarní prázdniny
11. únoraÚprava pravidel pro zkoušení, hodnocení a vzájemnou komunikaci, IX. třída
12. únoraFloorballový turnaj chlapců, 2. stupeň
13. únoraPřednáška Medailony našich prezidentů, Divadlo hudby, IX. třída
14. únoraV budově školy proběhlo oblastní kolo XV. ročníku soutěže Bible a my
20. únoraPředstavení Lidová hudba a klasika, Reduta, V. třída
23. února - 1. březnaLyžařský výcvik, VII. třída
29. únoraKonečný termín odevzdání přihlášek na střední školy; V., VII. a IX. třída

 

březen 2008

3. březnaNávštěva hasičů, II. a VI. třída
4. březnaBeseda pro dívky na téma anorexie a bulimie, VIII. a IX. třída
5. březnaOkresní kolo Pythagoriády; školu reprezentuje Mariana Jalůvková, VI
5. březnaMatematická soutěž 5. tříd ZŠ, pořádá ZŠ Stupkova
6. březnaNávštěva představení Hrnečku vař, Divadlo hudby, I. a II. třída
10. březnaBeseda na téma mezilidské vztahy, VI. třída
11. březnaBeseda na téma mezilidské vztahy, VII. třída
14. březnaMše sv. ke cti sv. Josefa
15. březnaOdeslání přihlášek a výstupních hodnocení na střední školy, V., VII. a IX. třída
15.-16. březnaLetecké společnosti, víkendový projekt ve spolupráci ze ZŠ J. A. Komenského Kroměříž, VI. třídy
19. března3. testování IX. třídy
20.-24. březnaVelikonoční prázdniny
25. březnaOperní představení Tvarůžková opera, Arcidiecézní muzeum, VIII. a IX. třída
26. březnaDivadelní představení v Frank Novotny and the Case of the Present Percfect, VII.-IX. třída
26. březnaKrajské kolo matematické olympiády; školu reprezentuje Michal Pazdera, IX
31. března - 18. dubnaPrůběžné praxe studentů PdF UP Olomouc

 

duben 2008

2. dubnaOkresní kolo fyzikální olympiády, školu reprezentuje Jan Herodek, IX
3. dubnaKoncert Moravské filharmonie Olomouc, IV.-VI. třída
3. dubnaHudební program v klubu 21 minut, IX. třída
3. dubnaVýukový program v Arcidiecézním muzeu, VI. třída
8. dubnaPřírodovědná exkurze do Grygova, VI. třída
9. dubnaOkresní kolo matematické olympiády, školu reprezentuje David Kurfürst, VI
10. dubnaČtvrtletní pedagogická rada a třídní schůzky
11. dubnaKoncert Smyčcové nástroje, Reduta, IX. třída
11. dubnaVýukový program v Muzeu umění, VIII. třída
14. dubnaPřijímací zkoušky nanečisto, IX. třída
18. dubnaKoncert Plechová kavalérie, II. třída
18. dubnaDen Země, Botanická zahrada, I. třída
21. dubnaPřijímací zkoušky na střední školy, V., VII. a IX. třída
23. dubnaMše sv. ke cti sv. Vojtěcha
28. dubnaKoncert Cesta do školy, III. třída
28. dubnaPřednáška na téma dospívání, IX. třída
29. dubnaNáslechová praxe katedry hudební výchovy PdF UP, III. a IV. třída
29. dubnaPředstavení baletu Moravského divadla Louskáček, VI. třída
30. dubna - 3. květnaTuristický kroužek, Rejvíz

 

květen 2008

2. květnaŘeditelské volno
7. května1. kolo školní pěvecké soutěže
9. květnaŘeditelské volno
9. květnaDen Evropy na Horním náměstí v Olomouci, prezentace Bulharska, VIII. třída, 19. místo
12. květnaProjekt otvírání studánek; I.-III. třída
13. května2. ročník turnaje JaFoMiŠ (Jarního fotbalového mistrovství školy); vítěz družstvo A z VIII. ročníku
14. květnaPřednáška na téma dospívání, VIII. třída
14. květnaAtletický čtyřboj, okrskové kolo, 2. stupeň; starší žáci získali 3. místo
14. květnaII. kolo školní pěvecké soutěže v prostředí kabaretu 15 min.
16. květnaExkurze na přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně; přírodovědný kroužek; naši reprezentanti získali 2. místo
22. květnaProjekt Muzea SNP Vagón, VI. a IX. třída
27. květnaZa rostlinami celého světa - výuka v botanické zahradě výstaviště Flóra, VII. třída
27. květnaOdevzdání herbářů, VII. třída
28. květnaFocení tříd
29. květnaKonzultační třídní schůzky
30. květnaMše sv. ke cti sv. Zdislavy
30. květnaOdevzdání absolventských prací, IX. třída

 

červen 2008

2. červnaProjekt Olomouc, IX. třída
3. červnaOrigamiáda aneb Zajímavá matematika, VI. a VII. třída
5. červnaStřepy aneb Cesta za miskou, dějepisný výukový program Vlastivědného muzea Olomouc, IV. třída
7. červnaZávěrečná, sedmá akce turistického kroužku
8. červnaPrvní svaté přijímání, III. třída
10. červnaPrezentace absolventských prací, IX. třída
12.-14. červnaŠkola v přírodě, Kouty nad Desnou, II.-V. třída
16.-20. červnaŠkolní výlety, VI.-IX. třída
20. červnaUzavření klasifikace za 2. pololetí
23. červnaKlasifikační porada
25. červnaBowling, VII. a IX. třída
25. červnaVýměna učebnic, II.-IX. třída
25. červnaTřídní schůzky rodičů žáků budoucí 1. třídy
27. červnaSlavnostní předání vysvědčení a ukončení školního roku

 

Dnes je pondělí 25. září 2017. Svátek má Zlata, zítra má svátek Andrea.