Kronika školního roku 2008-2009

 

prázdniny 2008

Výměna starých topných těles na chodbách za bezpečnější typ
Stavební úprava dvou tříd na prvním stupni

 

září 2008

1. záříZahájení školního roku, ZŠ sv. Voršily v Olomouci vstupuje do patnáctého roku své existence
1. záříZahájení provozu nových školních webových stránek
2. záříÚvodní mše sv., přivítání žáků prvních tříd
8. záříZpřístupněna elektronická žákovská knížka na školních webových stránkách; prozatím jen pro rodiče žáků IX. třídy
12. záříExkurze do černovírské parní vodárny, VII. a VIII. třída
15. záříPro žáky byly zpřístupněny stránky předmětů
15. záříZahájení práce v kroužcích
21. záříŠkolní pouť na Svatém Kopečku
24. záříSetkání rodičů žáků 3. třídy se spirituálem školy
25. záříSpolečné třídní schůzky rodičů žáků prvních tříd
26. záříInstalace nástěnek do I.A, IV. a V. třídy

 

říjen 2008

2. říjnaGenerální zkouška nového programu Moravské filharmonie Olomouc, Reduta, VIII. třída
3. říjnaNávštěva lanového centra, IX. třída
3. říjnaVymalování šatny
4. října9. výprava turistického kroužku, dobytí Kosíře
6. říjnaZahájení souvislé praxe studentů PdF UP v Olomouci
9. říjnaPřednáška Evropa a my v Divadle hudby Olomouc, VIII. a IX. třída
9. třídaNávštěva výstavy Olima na Floře Olomouc, III. třída
9. říjnaDružstvo naší školy získalo 2. místo v VIII. ročníku branného závodu O pohár primátora města Olomouce (Karel Fojtík, IX; Jan Kvapil, IX; Vojtěch Langer, V; Martin Musil, V; Václav Venkrbec, V)
11. říjnaZahájení náslechových praxí studentů PdF UP v Olomouci
15. říjnaDospívání, přednáška Poradny pro ženy a dívky v Olomouci, VI. třída
17. říjnaPořad o životě a díle W. A. Mozarta, Divadlo hudby, VIII. třída
17. říjnaBowling s otcem Gorazdem; turistický kroužek
20. říjnaBeseda s městskou policií, IV. a V. třída
21. říjnaPlánované rodičovství, přednáška Poradny pro ženy a dívky v Olomouci, IX. třída
22. říjnaDospívání, přednáška Poradny pro ženy a dívky v Olomouci, VI. třída
22. říjnaOdpadová olympiáda, VI. třída
22. říjnaInstalace zábradlí ve vestibulu školy; zábradlí vyrobili a instalovali bývalí žáci naší školy Ondřej a Vojtěch Danzmajerové
24. říjnaMše sv. ke cti svaté Voršily
27.-29. říjnaPodzimní prázdniny
30. říjnaDušičkové zamyšlení
31. říjnaDen Narnie, III. třída

 

listopad 2008

3. listopaduHledá se Adam, divadelní představení, II.-V. třída
6. listopaduJak jsme přišli na svět, přednáška, IV. třída
13. listopaduČtvrtletní pedagogická rada
13. listopaduČtvrtletní třídní schůzky a volby do školské rady
14.-17. listopaduPoznávací akce Rejvíz, V. třída
15. listopaduPředání přihlášek pro obory vzdělání s talentovou zkouškou
18. listopaduDivadelní představení Komáři se ženili, Divadlo hudby, II. třída
20. listopaduVýběr střední školy, přednáška a vyhledávání informací o středních školách, IX. třída
20. listopaduProžitková lekce Outsider, VII. třída
20. listopaduProžitková lekce Petřin příběh, VIII. třída
21. listopaduMše sv. ke cti sv. Kateřiny
21. listopaduElektronická žákovská knížka je přístupněna všem rodičům žáků 2. stupně
25. listopaduVýlet do pohádek, představení Moravské filharmonie, I.A a I.B třída
26. listopaduCesta do školy, představení Moravské filharmonie, III. třída
26. listopaduNávštěva výstavy středních škol Scholaris 2008, VIII. a IX. třída
27. listopaduPěvecká soutěž Zlatý zvonek, 1. stupeň
28. listopaduAdventní zamyšlení, svěcení adventních věnců
28. listopaduSmyčcové setkání, představení Moravské filharmonie, IV. třída
28. listopaduPoslední den pro odevzdání přihlášky pro obory vzdělání s talentovou zkouškou
29. listopadu10. akce turistického kroužku, Kroměřížské Osudové osmičky

 

prosinec 2008

1. prosinceProžitková lekce na téma protidrogová prevence, Sdružení D, IX. třída
2. prosinceUkončení náslechových praxí studentů PdF UP v Olomouci
3. prosinceNaše škola pořádá okresní kolo soutěže Bible a my
4. prosinceKonverzační soutěž z anglického jazyka pořádaná Gymnáziem Šternberk; 1. místo Matěj Zahradník, VIII, 3. místo Marie Hirschnerová, VIII (oba kategorie VI), 4. místo Vojtěch Jiříček, IX (kategorie VIII)
4. prosinceKomunistická totalita, výukový program v Divadle hudby, VII. a IX. třída
5. prosinceProžitková lekce na téma kreativita a rozvoj fantazie, Sdružení D, V. třída
5. prosinceSv. Mikuláš s čerty projdou třídami 1. stupně
8. prosinceZdobení vánočního stromečku na Horním náměstí, děti z družiny
11. prosinceTradiční voršilský jarmark
13. prosince11. akce turistického kroužku, Bradlo
15. prosincePrevence drogových závislostí, kino Metropol, VI. třída
15. prosinceDámský krejčí, představení Moravského divadla v Olomouci, VII. třída
16. prosinceSmyčcové nástroje, představení Moravské filharmonie, IX. třída
16. prosinceSetkání před Betlémem, vánoční představení Divadla Víti Marčíka, Divadlo hudby, 1. stupeň
19. prosinceŽivý betlém, III. třída
19. prosinceVánoční besídky v jednotlivých třídách
22. prosince - 2. lednaVánoční prázdniny

 

leden 2009

6. lednaTři králové, 1. stupeň
7. lednaPředání přihlášek na střední školy, VII. a IX. třída
8. lednaDen otevřených dveří (9:00-16:00)
8. lednaKonzultační třídní schůzky (16:00-18:00)
14. lednaTalentové zkoušky na střední školy s uměleckým zaměřením
15. lednaZápis do první třídy (13:30-17:00)
21. lednaMatematická olympiáda, ZŠ Stupkova; školu reprezentoval Václav Venkrbec, V
21. lednaUzavření klasifikace za 1. pololetí
22. lednaPololetní pedagogická rada
23. lednaMše sv. ke cti sv. Anděly Merici
26. lednaPohřeb sestry Lorety, chrám na Sv. Kopečku
27. lednaPřijímací zkoušky nanečisto, IX. třída
27. lednaVlastivědná exkurze Brno, V. třída
29. lednaPředání pololetního vysvědčení
30. lednaPololetní prázdniny
30. ledna2. voršilský ples, Dům armády v Olomouci od 20:00

 

únor 2009

2. únoraLáska a sexualita, přednáška, VIII. třída
3. únoraNávštěva u otce arcibiskupa, III. třída
5. únoraVyšetření profesní orientace, vybraní žáci IX. třídy
6. únoraDen sv. Pavla
9.-15. únoraJarní prázdniny
18. únoraMasopustní rej, 1. stupeň
18. únoraCelostátní kolo soutěže Bible a my na ZŠ Marušky Kudeříkové ve Strážnici; školu reprezentovali Václav Venkrbec, V, Helena Šnevajsová, VI, Julia Trajlinková, VI, Petr Janíček, VIII, Olga Šnevajsová, IX
19.-20. únoraŠkolní kolo výtvarné soutěže Evropa ve škole; 1. místo Anna Pazderová, VI, Eva Pohlídalová, VI, a Veronika Řezníčková, VI
24. února2. přijímací zkoušky nanečisto, IX. ročník
25. únoraPopeleční středa, udělování popelce v chrámu sv. Kateřiny
26. únoraŠkolní kolo matematické soutěže Pythagoriády, VI. a VII. třída
26. únoraRozbor 2. přijímacích zkoušek nanečisto
27. únoraOdevzdání přihlášek na střední školy ke kontrole, IX. třída

 

březen 2009

2. březnaMisijní koláč
3. březnaPředání zkontrolovaných a potvrzených přihlášek na střední školy a zápisových lístků, IX. třída
4. březnaKřížová cesta, IX. třída
5. březnaKřížová cesta, VII. třída
6. březnaSeminář Jak si nenechat ublížit, VII. třída
11. březnaKřížová cesta, VIII. třída
11. březnaOkresní kolo Pythagoriády, ZŠ Mozartova; školu reprezentovali Štěpán Černín, VI, Dominik Tomeček, VI, Julia Trajlinková, VI (úspěšní řešitelé), Josef Černín, VII, Dominik Palásek, VII (řešitelé)
11. březnaMatematická soutěž pátých tříd, ZŠ Stupkova; školu reprezentují vybraní matematici V. třídy
11.-12. březnaEvangelizační program, 2. stupeň
12. březnaOšklivé káčátko, představení v Divadle hudby, I.-IV. třída
15. březnaPoslední den pro odevzdání zkontrolované přihlášky na střední školy, V., VII. a IX. třída
15. březnaKrajské kolo výtvarné soutěže Evropa ve škole; školu reprezentují Anna Pazderová, VI, Eva Pohlídalová, VI, a Veronika Řezníčková, VI
16. březnaZahájení průběžné praxe studentů Pedagogické fakulty Palackého univerzity
16. březnaProgram Hasičského sboru Olomouc My se ohně nebojíme, II. a VI. třída
18. březnaOkresní kolo Zeměpisné olympiády 2009; 14. místo Daniel Flek, VI (kategorie A), 12. místo Dominik Palásek, VII (kategorie B)
19. březnaZasedání školské rady
19. březnaŠkolní kolo Matematického klokana, kategorie Benjamín; 1. Dominik Palásek, VII, 2. Štěpán Polák, VII, 3. Kristian Tomeček, VII
19. březnaŠkolní kolo Matematického klokana, kategorie Kadet; 1. Matouš Juráň, IX, 2. Jan Kvapil, IX, 3. Václav Ševčík, VIII
20. březnaMše sv.
23. březnaPřednáška Láska a sexualita, VIII. třída
23.-25. březnaKontrola České školní inspekce
24. březnaEkologický program Sluňákov, II. třída
24. března3. přijímací zkoušky nanečisto, IX. ročník
25. březnaKřížová cesta, VI. třída
27. březnaNávštěva radnice, III. třída

 

duben 2009

1. dubnaV platnost vchází nový školní a klasifikační řád
2. dubnaVýukový progam v Arcidiecézním muzeu, VII. třída
6. dubnaPřednáška o anorexii, VIII. a IX. třída
6. dubnaVýukový program hasičského sboru Olomouc, II. a VI. třída
9.-11. dubnaVelikonoční prázdniny
15. dubnaPodmořský svět, kino Metropol, VI. a VII. třída
16. dubnaPedagogická rada a čtvrtletní třídní schůzky, začátek v 16:30
20. dubnaVýchovný koncert v chrámu sv. Kateřiny, IV.-IX. třída
20. dubnaKoncert k 15. výročí znovuobnovení voršilské školy v Olomouci, začátek v 18:30 v chrámu sv. Kateřiny
22. dubnaZahájení přijímacího řízení na střední školy a víceletá gymnázia (do 7. května)
24. dubnaMše svatá, zpívá III. třída

 

květen 2009

1. květnaStátní svátek
1. květnaVýlet do Dolan u Olomouce, IV. třída
5. května1. kolo hudební soutěže pro 2. stupeň, klub 15 min.
6. květnaPindíci, představení Moravského divadla v Olomouci, I.A a I.B třída
7.-11. květnaZájezd do Londýna; vybraní anglisté 2. stupně
7. květnaEkologický program v Sluňákově, IV. třída
7. květnaMájová pobožnost, 2. stupeň
8. květnaStátní svátek
11. květnaJaFoMiŠ (JArní FOtbalové MIstrovství Školy), 2. stupeň
11. květnaDen Evropy, Horní náměstí Olomouc, VIII. třída
13. květnaAtletický víceboj, žáci 2. stupně
14.-15. květnaProjekt Volby 2009, IX. třída
15. květnaFinále hudební soutěže, školní dvůr
20. květnaDopravní soutěž; školu reprezentují M. Zeman, F. Pospíšil, N. Arnoldová, K. Soubustová
21. květnaFocení tříd, foto á 30 Kč
21. květnaInformativní schůzka k 1. sv. přijímání, 16:00; rodiče žáků III. třídy
25. květnaOdevzdání absolventských prací, IX. třída
25. květnaStrašidelný mlýn, kino Metropol, IV. třída
25. květnaKonzultační schůzky, 1.A třída
28. květnaKonzultační schůzky, 16-18 hod.
29. květnaMše svatá, zpívá V. třída

 

červen 2009

1. červnaDen dětí ve třídách
1. červnaPrezentace absolventských prací, 14:00-15:30, IX. a VIII. třída
3.-9. červnaZájezd do Dánska; vybraní žáci 2. stupně (doprovod Lucie Nechybová a Tomáš Lehečka)
3. červnaHodnocení absolventských prací a zveřejnění výsledků, IX. třída
4. červnaCyklistická exkurze do Litovelského Pomoraví, IX. třída
6. červnaSvatá zpověď, III. třída
7. červnaPrvní svaté přijímání, III. třída
10. červnaOkresní kolo aletického čtyřboje, vybraní žáci VII. třídy
11. červnaJak se vaří knížka, II. třída
11. červnaSchůzka rodičů budoucích žáků 1. třídy (Lukáš Chlup, Vladimíra Brandýsová)
14.-17. červnaTřídní výlet, IX. třída
15.-16. červnaTřídní výlet, VI. a VII. třída
15.-19. červnaŠkola v přírodě, II.-V. třída
16.-17. červnaTřídní výlet, VIII. třída
22. červnaUzavření klasifikace za 2. pololetí
22. červnaKlasifikační pedagogická rada
23. červnaOslavy 15. výročí znovuobnovení školy sester voršilek v Olomouci
24.-26. červnaNávštěva ze Švédska
25. červnaMše sv., rozloučení s IX. třídou
26. červnaPředání vysvědčení a ukončení školního roku 2008-2009
29.-30. červnaŘeditelské volno
Dnes je neděle 19. listopadu 2017. Svátek má Alžběta, zítra má svátek Nikola.