Kronika školního roku 2009-2010

 

prázdniny 2009

Stavební úprava 1.A a 3. třídy
Stavební úprava sekretariátu školy

 

září 2009

1. záříZahájení školního roku
2. záříÚvodní mše sv., přivítání žáků první třídy
4. záříNábor vlčat, 1. a 2. třída
4. záříSe šátkem na očích, program Arcidiecézního muzea Olomouc, 9. třída
8. záříSe šátkem na očích, program Arcidiecézního muzea Olomouc, 7. třída
9. záříFort Radíkov, vlastivědná vycházka, 5. třída
10. záříSe šátkem na očích, program Arcidiecézního muzea Olomouc, 6. třída
14. záříZahájení práce v kroužcích
17. záříExkurze do Národního památkového ústavu, 6. třída
18. záříSe šátkem na očích, program Arcidiecézního muzea Olomouc, 8. třída
20. záříDen církevních škol, 10. školní pouť na Svatý Kopeček (zahájení ve 14:00)
24. záříSetkání rodičů žáků 3. třídy se spirituálem školy
24. záříSpolečné třídní schůzky rodičů žáků 1. třídy
30. záříDivadelní představení Doma u Hitlerů, poslechový sál ČRo Olomouc, 8. a 9. třída

 

říjen 2009

1. říjnaPředstavení W. A. Mozart, Divadlo hudby, 7. třída
2. říjnaFilm ve znamení ryby, Arcidiecézní muzeum, 9. třída
5. říjnaZahájení náslechových praxí studentů PdF UP Olomouc
5. říjnaRůžencová pobožnost
12. říjnaZahájení mezinárodní spolupráce mezi naší školou a partnerskými školami v Itálii, Slovinsku a Švédsku
13. říjnaVýukový program Drama s Linkem, Sdružení D, 9. třída
13. říjnaSetkání školské rady
14. říjnaVýukový program Outsider, Sdružení D, 7. třída
14. říjnaVýukový program Petřin příběh, Sdružení D, 8. třída
15. říjnaBranný závod o pohár primátora města Olomouce; družstvo ve složení Ondřej Borik, V, Anna Chládková, V, Jan Smékal, V, Václav Venkrbec, VI, a Michal Tříska, VII, získalo pohár za vynikající 2. místo
21. říjnaVýukový program Holocaust, Divadlo hudby, 9. třída
22. říjnaSportovní den na I. stupni
22. říjnaOdpadová olympiáda, 6. třída
23. říjnaMše sv. ke cti sv. Voršily
26. říjnaBeseda s městskou policií, 4. třída
26. říjnaBeseda s městskou policií, 5. třída
27. říjnaProfesní vyšetření Pedagogicko-psychologické poradny Olomouc, vybraní žáci 9. třídy
29.-30. říjnaPodzimní prázdniny

 

listopad 2009

3. listopaduKlíče, program Sdružení D, 5. třída
3. listopaduVelká změna, program Sdružení D, 6. třída
7. listopaduZateplování půdních prostor
12. listopaduKlíče, program Sdružení D, 5. třída
12. listopaduČtvrtletní pedagogická rada
12. listopaduČtvrtletní třídní schůzky
16. listopaduŘeditelské volno
19. listopaduVídeňští klasikové, Moravská filharmonie, 7. třída
19. listopaduVýběr z knihy Haló, Jácíčku v podání žáků ZŠ. sv. Voršily, Libri 2009, čítárna na galerii pavilonu A
20. listopaduMše sv.
20. listopaduPředstavení Daniel v jámě lvové dramatického kroužku ZŠ sv. Voršily z Prahy, Libri 2009, pavilon E
20. listopaduVýběr z knihy Haló, Jácíčku v podání žáků ZŠ. sv. Voršily, Libri 2009, čítárna na galerii pavilonu A
24. listopaduVýlet do pohádek, Moravská filharmonie, I. stupeň
25.-26. listopaduPrezentační výstava oborů středních škol Scholaris 2009
26. listopaduOkresní kolo 18. ročníku soutěže Bible a my (v 1. kategorii získala 1. místo Kateřina Sougustová, IV, 2. místo Ema Koupilová, V, 3. místo Sára Gabrielová, V; ve 2. kategorii získala 1. místo Julia Trajlinková, VII, 2. místo Michal Tříska, VII, 3. místo Kryštof Dokoupil, VI; ve 3. kategorii získal 1. místo Petr Janíček, IX, 3. místo Tomáš Švec, VIII)
26. listopaduSoutěž v rukodělné výrobě, součást výstavy Scholaris 2009 (2. místo v kategorii volné téma získala Mariana Jalůvková, VIII, 3. místo v kategorii zadané téma získali Vít Večeřa, Jan Doležel, oba VII, s prací šachovnice)
27. listopaduZlatý zvonek, 1. stupeň
30. listopaduSlimba, představení Moravského divadlo, 2.-4. třída

 

prosinec 2009

1. prosinceKonverzační soutěž v AJ, školní kolo (1. místo Matěj Zahradník, 2. místo Jiří Pavela, 3. místo Marie Hirschnerová, všichni IX)
3. prosinceUkončení sbírky Maltézská pomoc
4. prosinceSv. Mikuláš, 1. stupeň
10. prosinceTradiční Voršilský jarmark, začátek v 16:00
10.-14. prosince8. přehlídka animovaného filmu, ubytování účastníků přehlídky v tělocvičně školy, viz webové stránky přehlídky
11. prosinceExkurze do prostějovské hvězdárny, 3. a 5. třída

 

leden 2010

2.-15. lednaTalentové zkoušky na SŠ s uměleckým zaměřením
4.-5. lednaOlympiáda v českém jazyce, školní kolo, 8. a 9. třída
5. lednaSoutěž v anglickém jazyce, školní kolo, 1. kategorie (6.-7. třída)
6. lednaTři králové, žehnání školy
11. lednaRozdání přihlášek na SŠ, 9. třída
14. lednaDen otevřených dveří
14. lednaKonzultační odpoledne, 16:00-18:00
15. ledna3. voršilský ples, začátek ve 20:00
19. lednaDivadelní představení Tři vlasy děda Vševěda, Divadlo hudby, 1.-3. a 5. třída
22. lednaMše sv. ke cti sv. Anděly Merici
22. lednaUzavření klasifikace za 1. pololetí
25. lednaPololetní pedagogická rada
28. lednaPololetní vysvědčení
29. lednaPololetní prázdniny

 

únor 2010

1. únoraLyžařský den, 2.-4. třída
3. únoraJak si nenechat ublížit, Poradna pro ženy a dívky, 7. třída
4. únoraJak jsme přišli na svět, Poradna pro ženy a dívky, 4. třída
4. únoraZápis do první třídy
5. únoraDospívání, Poradna pro ženy a dívky, 6. třída
8.-9. únoraPraha, exkurze, 9. třída
8. únoraZahájení edukační praxe studentů PdF UP v Olomouci
10. únoraBible a my, regionální kolo soutěže, Strážnice
11. únoraRock, veřejná generální zkouška MF Olomouc, 7.-9. třída
11. únoraDodatečný zápis do první třídy
21. únoraMasopustní rej na téma středověk, I. stupeň
12. únoraDospívání, Poradna pro ženy a dívky, 6. třída
12.-21. únoraJarní prázdniny
21.-26. únoraLyžařský výcvik, 7. třída
24. únoraPlánování rodičovství, Poradna pro ženy a dívky, 9. třída
24. únoraOkresní kolo konverzační soutěže v AJ; 1. místo v kategorii II.B získal Matěj Zahradník, IX
26. únoraOdevzdání přihlášek na střední školy ke kontrole

 

březen 2010

1. březnaPředání opravených přihlášek žákům, kteří se hlásí na střední školy
1. březnaPředání výstupních hodnocení
1. březnaLáska a sexualita, seminář, 8. třída
2. březnaKřížová cesta, 2. a 9. třída
4. březnaKřížová cesta, 3. a 7. třída
5. březnaKřížová cesta, 1.A, 1.B a 5. třída
10. březnaOkresní kolo Pythagoriády, ZŠ Mozartova; školu reprezentují Václav Cenker, Dominik Dokoupil, Šimon Gabriel, Ondřej Kvapil a Vojtěch Langer, všichni VI
10. březnaMatematická soutěž 5. tříd, ZŠ Stupkova; školu reprezentují Hynek Halíř, Lukáš Kaleta a Debora Loučková, všichni V
10. březnaKřížová cesta, 4. třída
11. březnaKřížová cesta, 8. třída
15. březnaPoslední termín k odevzdání přihlášek na střední školy
16. březnaOkresní kolo Olympiády v českém jazyce; 10. místo získal Petr Janíček, IX
17. březnaOkresní kolo zeměpisné olympiády, školu reprezentují Daniel Flek, VII, a Dominik Palásek, VIII
17. březnaVýukový program olomouckých hasičů a požárníků, 2. a 6. třída
18. březnaMatematická soutěž Klokan, 2.-9. třída
18. březnaNávštěva otce arcibiskupa, 3. třída
18. březnaMoje správná volba, výukový program, Dům armády, 4. třída
19. březnaMše sv. ke cti sv. Josefa
22. březnaZasedání školské rady
23. březnaTaneční vystoupení ZUŠ Žerotín, 4. třída
23. březnaCelostátní přehlídka církevních škol v Odrách; školu reprezentuje Alžběta Harvánková, IX
23. březnaKrajské kolo v konverzační soutěži v anglickém jazyce; školu reprezentuje Matthew Zahradník, IX
31. březnaTajemství včel, Sluňákov, 3. třída
31. březnaDohráno s Otou Pavlem, představení Moravského divadla v Olomouci, 8. a 9. třída

 

duben 2010

7. dubnaHudební představení Zkouška na operu, 6.-9. třída
8. dubnaPřijímací zkoušky nanečisto, 9. třída
9. dubnaVýstava Hlavolamy a klamy, Vlastivědné muzeum, 6. třída
12. dubnaBotanická exkurze do přírodní rezervace Království Grygov, 6. třída
12. dubnaOtvírání studánek, 1.-3. třída
13. dubnaAcademia film, kino Metropol, 6.-8. třída
15. dubnaČtvrtletní pedagogická rada
15. dubnaKonzultační třídní schůzky
16. dubnaVýstava Hlavolamy a klamy, Vlastivědné muzeum, 6. třída
16. dubnaStateček, program ekologického centra Sluňákov, 1.A a 1.B třída
16. dubnaVlastivědná exkurze do Prahy, 5. třída
20. dubnaExkurze do střediska ekologické výchovy Sluňákov, 6. třída
20. dubnaFilm Mikulášovy patálie, Metropol, 1.-5. třída
21. dubnaSetkání ředitelů voršilských škol
22. dubna - 7. květnaPřijímací zkoušky na střední školy
23. dubnaMše sv., zpívá 3. třída
23. dubnaLike the Flinstones, divadelní představení v anglickém jazyce, DDM, 7. a 9. třída
23. dubnaEkologická akce sdružení Sluňákov, Bezručovy sady, 3.-4. třída
29. dubnaHudební soutěž 2. stupně Stage one

 

květen 2010

2.-8. květnaVýměnný pobyt ve Švédsku, 7.-9. třída
5. květnaAtletický čtyřboj, ZŠ Demlova; školu reprezentují Jan Velčovský, Kristián Tomeček, Jakub Zeman, Dominik Palásek, všichni IX; Vít Večeřa, Pavel Oslík, oba VII, Václav Venkrbec, Sebastian Gottwald, oba VI
7. květnaZkouška na operu, představení Evangelické akademie v Olomouci, 6.-8. třída
12. květnaFotbalový turnaj církevních škol
13. květnaFinále hudební soutěže Stage one, 2. stupeň
16.-17. květnaŠkolení pedagogického sboru
17. květnaŘeditelské volno
18. květnaPředstavení Dobrodružství prince Světomila, Divadlo hudby, 1.A a 1.B třída
18. květnaSetkání otce Gorazda s rodiči žáků 4. třídy (16:45)
20. květnaSetkání otce Gorazda a sestry Magdaleny s rodiči žáků 3. třídy (16:00)
21. květnaVotivní mše sv., zpívá 6. třída
24. květnaOdevzdání absolventských prací, 9. třída
27. květnaFocení tříd
27. květnaKonzultační odpoledne
28.-29. květnaV prostorách šatny bude zřízena volební místnost
31. květnaVeřejná obhajoba absolventských prací, 8. a 9. třída

 

červen 2010

1. červnaMezinárodní den dětí
1. červnaPrvní sv. zpověď, 3. třída
3. červnaBowling, 5. třída
3. červnaSlavnost Těla a krve Páně, 5. třída
6. červnaPrvní sv. přijímání, chrám sv. Kateřiny, 3. třída
9. červnaExkurze do tiskárny Mafra, 9. třída
11.-13. červnaTřídní výlet, Hynčice, 1.B třída
11. červnaCyklovýlet do Litovelského Pomoraví, 9. třída
14.-18. červnaŠkola v přírodě, Domašov nad Bystřicí, 2.-5. třída
14.-15. červnaTřídní výlet, Oskava, 6. třída
14.-15. červnaTřídní výlet, Rožnov pod Radhoštěm, 7. třída
14.-16. červnaTřídní výlet, Branná, 9. třída
15. červnaTřídní výlet, Sv. Kopeček, 1.A třída
15. červnaCyklovýlet, Hrubá Voda, 8. třída
17. červnaFyzikální jarmark, PdF UP, 6. a 7. třída
22. červnaDivadelní představení Rychlé šípy, 5. a 6. třída
23. červnaUzavření klasifikace
24. červnaKlasifikační porada
25. červnaFotbalový turnaj učitelů, absolventů školy a rodičů
29. červnaMše sv., rozloučení s 9. třídou
29. červnaPředání vysvědčení, zakončení školního roku
30. červnaŘeditelské volno
Dnes je pondělí 25. září 2017. Svátek má Zlata, zítra má svátek Andrea.