Kronika školního roku 2010-2011

 

prázdniny 2010

Stavební úprava chodby na 1. patře
Rekonstrukce odpadů a vodoinstalace
Stavební úprava sklepů školy

 

září 2010

1. záříZahájení školního roku
1.-9. záříPrůběžná pedagogická praxe studentů PdF UP v 1. třídě
2. záříÚvodní mše sv., přivítání žáků první třídy
3. záříZahájení běžné výuky
13. záříZahájení práce v kroužcích
14. záříVlastivědná exkurze do Moravského Krumlova, 8. a 9. třída
15. záříHurvínek, divadelní představení Divadla Spejbla a Hurvínka, Moravské divadlo, 2. třída
17. záříExkurze do Arcidiecézního muzea v Olomouci, 6. třída
19. záříDen církevních škol, 11. školní pouť na Svatý Kopeček (zahájení v 15:00)
20.-24. záříNávštěva partnerské školy ve Slovinsku v rámci projektu Comenius
23. záříSetkání rodičů žáků 3. třídy se spirituálem školy (16:00)
23. záříSpolečné třídní schůzky rodičů žáků 1. třídy (16:00)
27. záříŘeditelské volno
29. záříBowlingový turnaj žáků II. stupně; družstvo žáků naší školy obsadilo 5. místo (mezi dvanácti soupeři)
30. záříSvátost smíření pro žáky

 

říjen 2010

4. říjnaZahájení náslechových praxí studentů PdF UP Olomouc
5. říjnaRůžencová pobožnost
7. říjnaMidsommer Night´s Dream, divadelní představení v anglickém jazyce, 8. a 9. třída
7. říjnaBranný závod O pohár primátora města Olomouce
7. říjnaZasedání školské rady
11. říjnaŠkolní kolo soutěže Bible a my
12. říjnaDospívání, beseda Poradny pro ženy a dívky, 6. třída
12. říjnaMetodické setkání učitelů I. stupně
13. říjnaBeseda s hasiči, 2. třída
13. říjnaBeseda s hasiči, 6. třída
14. říjnaFotbalový turnaj I. stupně
18. říjnaSetkání ředitelů voršilských škol
19. říjnaJak si nenechat ublížit, program Poradny pro ženy a dívky, 7. třída
20. říjnaTaneční vystoupení baletního souboru, kino Metropol, 5. třída
21. říjnaThe best of Pink Floyd, veřejná generálka MF Olomouc, 8. a 9. třída
22. říjnaMše svatá ke cti sv. Voršily, zpěvem, hudbou a tancem doprovází 4. třída
26. říjnaDušičkové zamyšlení
26. říjnaChodíme spolu, přednáška Poradny pro ženy a dívky, 8. třída
27. říjnaPodzimní prázdniny
27.-31. říjnaVýstava prací Olomouckého patchworkářského klubu v prostorách I. stupně
28. říjnaDen vzniku samostatného československého státu (státní svátek)
29. říjnaPodzimní prázdniny

 

listopad 2010

2. listopaduOdpadová olympiáda, 6. třída
4. listopaduSvátost smíření
4. listopaduBeseda s městskou policií, 1., 2., 4. a 5. třída
9. listopaduPlánované rodičovství, beseda Poradny pro ženy a dívky, 9. třída
10. listopaduOkresní kolo soutěže Bible a my
10. listopaduVystoupení dramatického kroužku na výstavišti Flóra Olomouc v rámci veletrhu Schola mea (pavilon A)
11. listopaduBeseda s městskou policií, 4. a 5. třída
11. listopaduČtvrtletní pedagogická rada
11. listopaduTřídní schůzky, společné zahájení v 16:30 (tělocvična školy)
12. listopaduSmyčcové setkání, výukový program Moravské filharmonie Olomouc, 4. třída
15. listopaduPrezentace strojírenských oborů žákům 9. třídy
16. listopaduAnorexie a bulimie, beseda Poradny pro ženy a dívky, dívky 8. a 9. třídy
17. listopaduStátní svátek
18. listopaduSetkání ředitelů církevních škol, Kroměříž
18. listopaduPetřin příběh, zážitková lekce Sdružení D, 8. třída
18. listopaduDrama s Linkem, zážitková lekce Sdružení D, 9. třída
22. listopaduPrezentace ekonomických oborů žákům 9. třídy
23. listopaduSpolečné pletení adventních věnců, rodiče žáků 3. třídy
25. listopaduNávštěva prezentační výstavy Scholaris 2010, 8. a 9. třída
25. listopaduZlatý zvonek, pěvecká, taneční a dramatická soutěž I. stupně
26. listopaduMše sv., zpívá 8. třída
26. listopaduSvěcení adventních věnců
27. listopaduDuchovní obnova pro rodiče žáků 3. třídy
30. listopaduPoslední den k odevzdání přihlášky na obory s talentovou zkouškou a konzervatoře

 

prosinec 2010

1. prosinceVyšetření profesní orientace, vybraní žáci 9. třídy
6. prosinceBruslení na Dolním náměstí, 3. a 4. třída
6. prosinceSv. Mikuláš, 1. stupeň
7. prosinceSetkání cvičných učitelů PdF UP Olomouc
7. prosinceJak se brání městské brány, výukový program Vlastivědného muzea v Olomouci k výstavě Olomoucké baroko, 7. třída
7. prosinceZdobení vánočního stromku, družina
8. prosincePulvis sympathicus, výukový program VMO, 6. třída
9. prosinceSetkání před betlémem, Divadlo hudby, 1.A, 1.B, 3. a 4. třída
9.-12. prosinceUbytování účastníků 9. ročníku Přehlídky animovaného filmu, viz webové stránky přehlídky
10. prosincePrůvodce po tajích řemesla barokního, výukový program VMO, 8. třída
15. prosinceSetkání školních metodiků prevence
16. prosincePředvánoční program v kostele sv. Mořice, 1.A, 1.B a 5. třída
16. prosinceVoršilský jarmark
17. prosinceBruslení, městský zimní stadion, 6. třída
21. prosinceFilmové představení Harry Potter a relikvie smrti (1), kino Metropol, 8. a 9. třída
21. prosinceVánoční besídky ve třídách

 

leden 2011

2.-15. lednaTalentové zkoušky na obory s talentovou zkouškou
3. lednaZahájení výuky v kalendářním roce 2011
4. lednaOlomoucké baroko, muzejní animace, 7. třída
6. lednaTříkrálové žehnání školy
6. lednaOlomoucké baroko, muzejní animace, 9. třída
7. lednaOlomoucké baroko, muzejní animace, 6. třída
10. lednaPředání přihlášek na střední školy
11. lednaMetodické setkání učitelů I. stupně
12. lednaSetkání koordinátorů projektu Etická výchova
13. lednaDen otevřených dveří, konzultační odpoledne
17. lednaZahájení náslechových praxí studentů PdF UP
20. lednaOlomoucké baroko, muzejní animace, 8. třída
20. lednaZápis do prvních tříd
21. lednaUzavření klasifikace a absence za 1. pololetí
21. ledna4. voršilský ples
25. lednaPololetní pedagogická rada
27. lednaDodatečný zápis do 1. třídy
28. lednaMše sv. ke cti sv. Anděly Merici
28. lednaNávštěva olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera ve škole
31. lednaPředání pololetního vysvědčení

 

únor 2011

1. únoraÚstřední kolo soutěže Bible a my, Kroměříž; školu reprezentují Jana Langerová, IV, Kateřina Soubustová, V, Sára Gabrielová, V, Vojtěch Langer, VII, Jonatan Kučera, VIII
1. únoraPtáci a ptáčata, výchovný program ekologického sdružení Sluňákov, 5. třída
3. únoraVyhlášení soutěže Recyklohraní; pořadí tříd: 2. třída, 3. třída, 4. třída
4. únoraPololetní prázdniny
9. únoraLyžařský den, 3.-5. třída
13.-18. únoraLyžařský kurs, 7. třída
14. únoraNeposlušná kůzlátka, Divadlo hudby, 1. a 5. třída
16. únoraSetkání ředitelů církevních škol
16. únoraŠkolní kolo soutěže v psaní dopisů; do celostátního kola postupují Veronika Bekárková, IX, Miroslava Holčáková, IX, Zdeněk Schmidl, IX, Tomáš Švec, IX, Jakub Zeman, IX
17. února1. testování deváté třídy
19. únoraRekolekce pro učitelský sbor, Svatý Kopeček
21. únoraOdevzdání přihlášek na SŠ ke kontrole poradci pro volbu povolání
23. únoraVítání občánků, kulturní program zajišťují vybraní žáci 6. třídy
24. únoraŠkolní kolo recitační soutěže, 1. stupeň
28. února - 6. březnaJarní prázdniny

 

březen 2011

8. březnaMasopustní rej na téma A film běží..., 1. stupeň
9. březnaPopeleční středa
9. březnaOkresní kolo zeměpisné olympiády, školu reprezentují Dominik Palásek, IX, a Ondřej Borik, VI
10. březnaSvátost smíření
14. březnaVelká změna, program Sdružení D, 6. třída
14. březnaOutsider, program Sdružení D, 7. třída
15. březnaOkresní kolo recitační soutěže, DDM Olomouc
15. březnaPoslední den pro odevzdání přihlášek na SŠ
18. březnaMše sv. ke cti sv. Josefa, zpívá 6. třída
20.-27. březnaVýukový zájezd do Anglie
21. březnaKlíče, program Sdružení D, 5. třída
24. března18. ročník celostátní přehlídky zájmové umělecké činnosti studentů církevních škol, SPŠ a SZŠ Odry, školu reprezentuje Alžběta Harvánková, IX
25. březnaHudební program pro I. a II. stupeň
28. březnaKřížová cesta, 7.-9. třída
29. březnaKřížová cesta, 3. třída
30. březnaKřížová cesta, 6. třída
31. březnaKřížová cesta, 2., 4. a 5. třída
31. březnaZasedání školské rady
31. března2. testování deváté třídy, výsledky viz stránky třídy

 

duben 2011

1. dubnaKrajské kolo recitační soutěže, ZUŠ Žerotín; školu reprezentuje Anna Lazárová, V
1. dubnaKřížová cesta, 1.A a 1.B třída
1. dubnaZahájení dlouhodobého projektu EU Peníze školám
7. dubnaGamblerství, přednáška, 8. a 9. třída
14. dubnaSvátost smíření
14. dubnaČtvrtletní pedagogická rada
14. dubnaČtvrtletní třídní schůzky, zahájení 16:30
15. dubnaMše sv., zpívá 3. třída
15. dubnaExkurze do památníku II. sv. války, Slavičín, 5. třída
20. dubnaZdravé zoubky, beseda pro 1. a 2. třídu
21.-25. dubnaVelikonoční prázdniny
22. dubna - 7. květnaPřijímací zkoušky na střední školy

 

květen 2011

4. květnaFotbalový turnaj žáků církevních škol, ZŠ sv. Voršily v Praze
5. květnaOtvírání studánek, 1.-3. třída
5. květnaSvátost smíření
6. květnaMše sv. ke cti sv. Jana Sarkandra
6. květnaMetodické setkání učitelů II. stupně
9. květnaDen Evropy, Horní náměstí, 8. třída
9.-13. květnaPobyt zahraničních studentů v rámci projektu EU Poutníci, rytíři a švindlíři
11. květnaExkurze Křelov, 3. třída
13. květnaFloor Cup, 2. ročník florbalového turnaje žáků ZŠ
13. květnaŘeditelské volno
13.-14. květnaŠkolení pedagogického sboru
17. květnaStage one, soutěž žáků 2. stupně, 1. kolo
17. květnaNávštěva generální představené Římské unie řádu sv. Voršily matky Cecilie Wang, OSU
18. květnaMineralogické sbírky PřF UP v Olomouci, exkurze, 9. třída
18. květnaAtletické závody; školu reprezentují Barbora Kvapilová, VI, Václav Cenker, Hedvika Danišová, Veronika Gramatová, Filip Klopec, Vojtěch Langer, Noemi Palásková, Václav Venkrbec, VII, Jan Cenker, Dominik Palásek, Kristián Tomeček, Jan Velčovský, Jakub Zeman, IX
19. květnaFocení tříd
20. květnaFotbalový turnaj, Náklo
23. květnaTermín odevzdání absolventské práce v tištěné i elektronické podobě, 9. třída
24. květnaStage one 2011, finále hudební soutěže II. stupně
26. květnaVystoupení dramatického kroužku, chrám sv. Kateřiny, 2. třída
26. květnaKonzultační odpoledne
27. květnaVystoupení dramatického kroužku, chrám sv. Kateřiny, 1. třída
27. květnaVystoupení dramatického kroužku v rámci akce Noc kostelů, chrám sv. Kateřiny
30. květnaSetkání s rodiči žáků budoucích 1. tříd
31. květnaMetodické setkání 1. stupně

 

červen 2011

1. června 2011Cykloexkurze, 9. třída
2. června 2011Setkání s o. Gorazdem a s. Magdalenou, rodiče žáků 3. třídy
2. června 2011Prohlídka divadla Kašpárkova říše, 6. třída
3. června 2011Breaking the Wall, divadlo v anglickém jazyce, 5.-7. třída
6. června 2011Veřejná ústní prezentace a obhajoba absolventských prací, 9. třída
8. června 2011Zveřejnění výsledků a hodnocení absolventských prací, 9. třída
8. června 2011Prohlídka Moravského divadla, 6. třída
9. června 2011Vystoupení dramatického kroužku, Flora Olomouc
10. června 2011Vystoupení dramatického kroužku, Flora Olomouc
12. června 2011První sv. přijímání, 3. třída
14. června 2011Školní výlet, Slatinice, 1.A a 1.B třída
15. června 2011Atletické přebory, školu reprezentují Dominik Palásek, IX, Kristian Tomeček, IX, Jan Velčovský, IX, Jakub Zeman, IX
16. června 2011Beseda s exekutorem na téma finanční odpovědnost, 7. třída
16. června 2011Uzavření klasifikace za 2. pololetí šk. roku 2010/2011
17. června 2011Ředitelské volno, školení pedagogického sboru
20.-24. června 2011Škola v přírodě, 2.-5. třída
20.-21. června 2011Školní výlet, 8. třída
21. června 2011Školní výlet, 7. třída
21.-22. června 2011Školní výlet, 6. třída
22.-24. června 2011Školní výlet, 9. třída
23. června 2011Neučiníš sobě rytiny, evangelické umění toleranční doby 1781-1861, chrám Českobratrské církve evangelické, 7. třída
27. června 2011Přírodovědný jarmark, Univerzita Palackého, 6., 7. a 9. třída
27. června 2011Klasifikační pedagogická rada
28. června 2011Rafty, 3. a 6. třída
29. června 2011Návštěva botnické zahrady, 1.A a 1.B třída
29. června 2011Mše sv. ke cti sv. Pavla, rozloučení s 9. třídou
30. června 2011Předání vysvědčení a ukončení školního roku 2010-2011
Dnes je neděle 19. listopadu 2017. Svátek má Alžběta, zítra má svátek Nikola.