Témata absolventských prací zadaná v letech 2007–2008 až 2016–2017

Téma, školní rok (autoři; vedoucí práce)

Pozn.: Jména vítězů jednotlivých ročníků jsou podtržena.

 

19.–20. století módy, 2011–2012 (Tereza Matulová; Šárka Chlupová)

 

AC Sparta Praha, 2012–2013 (Martin Musil; Tomáš Lehečka)

Airsoft, 2013–2014 (David Indruch – Jan Smékal; Lukáš Daněk)

Alternativní pohony automobilů, 2011–2012 (Ondřej Pavela; Vilém Lukáš)

Alžběta Báthoryová, 2011–2012 (Monika Kotková – Štěpánka Stejskalová; Martin Nešpor)

Amerika v občanské válce, 2015–2016 (Vítek Kvapil; Martin Nešpor)

Animované filmy, 2016–2017 (Hana Pokorná – Monika Svobodová; Lucie Švestková)

Anne Franková, 2012–2013 (Kateřina Nováková; Martin Nešpor)

Antarktida, 2009–2010 (Marie Hirschnerová – Květoslava Svozilová; Jana Pavlůsková)

Apokalypsa, 2014–2015 (Hana Pavlová; Jana Pavlůsková)

 

Balet, 2016–2017 (Lucie Gaszczyková; Adam Rosa)

Bankovní úvěry, 2013–2014 (Ján Chládek; Vilém Lukáš)

Barokní kašny v Olomouci, 2007–2008 (Marie Chládková – Veronika Velčovská; Martin Nešpor)

Barokní opevnění Olomouce, 2007–2008 (Pavel Kaloda; Martin Nešpor)

Bermudský trojúhelník, 2012–2013 (Julian Kerkhof – Adam Továrek; sr. Marie–Anna Linhartová)

Biatlon, 2016–2017 (Gabriela Novotná – Viktorie Nemerádová; Petr Musil)

Biopaliva, 2008–2009 (Anna Večeřová; Zdeněk Navrátil)

Bobr evropský, 2007–2008 (Josef Kubeček; Zdeněk Navrátil)

Britská královská rodina, 2016–2017 (Pavlína Becková; Šárka Chlupová)

Brusle, 2009–2010 (Kristýna Juráňová – Tereza Nakládalová; Petr Musil)

 

Cesta k Bohu, 2012–2013 (Tereza Dosoudilová – Zdeňka Giacintová; sr. Marie–Anna Linhartová)

Comics ve filmové podobě aneb Celuloidoví supermani, 2007–2008 (Vojtěch Kvapil; Martin Nešpor)

 

Čachtická paní, 2011–2012 (Monika Kotková – Štěpánka Stejskalová; Martin Nešpor)

Čaj, 2010–2011 (Jakub Zatloukal; Zdeněk Navrátil)

Čarodějnické procesy na Šumpersku, 2010–2011 (Josef Černín – Dominik Palásek; P. Gorazd Krušina)

Černé díry, 2012–2013 (Vojtěch Langer – Václav Venkrbec; Jana Pavlůsková)

České filmové pohádky, 2012–2013 (Hedvika Danišová – Klára Polanská; Lucie Švestková)

Československé družice Magion, 2015–2016 (Ondřej Brhlík; Vilém Lukáš)

 

Deník Otty Wolfa a další osudy jeho rodiny, 2014–2015 (Kateřina Brodecká – Josefína Janková; Martin Nešpor)

Dějiny odívání – 20. století, 2014–2015 (Magdalena Chaloupková; Šárka Chlupová)

Divadlo Járy Cimrmana – 40. výročí, 2007–2008 (Hana Cukrová – Zuzana Matulová; Alena Nováčková)

Dobytí Měsíce první lidmi, 2007–2008 (Jan Herodek; Vilém Lukáš)

Doping se nevyhýbá ani hvězdám, 2007–2008 (Anežka Chudíková – Adéla Jašková; Petr Musil)

 

Elektrické kytary, 2010–2011 (Jakub Zeman; Adam Rosa)

Elektromobily, 2011–2012 (Ondřej Pavela; Vilém Lukáš)

Evropská velkoměsta, 2008–2009 (Zuzana Matkulčíková – Denisa Šimková; Jana Pavlůsková)

 

Fan-fiction, 2014–2015 (Eliška Dosoudilová – Anna Poláková; Martin Nešpor)

Fantasy, 2008–2009 (Karel Fojtík – Marek Rašťák; Martin Nešpor)

Fenomén Antonio Gaudí, 2012–2013 (Viktor Kaloda; Šárka Chlupová)

Filmové triky, 2012–2013 (Veronika Gramatová – Noemi Palásková; Martin Nešpor)

Filmový dabing, 2008–2009 (Miroslav Chráska; Lucie Nechybová)

Formule 1, 2013–2014 (Ondřej Borik – Matěj Cukr; Tomáš Lehečka)

Fotbal, 2013–2014 (Jaroslav Novotný; Petr Musil)

Friedensreich Hundertwasser, 2009–2010 (Klára Ferencová; Šárka Chlupová)

Futurismus a módní návrháři, 2015–2016 (Barbora Navrátilová; Šárka Chlupová)

 

Gabrielle Chanel, 2014–2015 (Agáta Dokoupilová; Šárka Chlupová)

Globální oteplování – hrozba, či fáma?, 2007–2008 (Jiří Hruda – Doman Kučera; Jana Pavlůsková)

 

Haná, 2009–2010 (Petr Janíček; Alena Nováčková)

Hardware počítače, 2016–2017 (Martin Soubusta; Vilém Lukáš)

Harfa, 2014–2015 (Markéta Danišová; Adam Rosa)

Harley–Davidson, 2013–2014 (Tereza Navrátilová; Zdeněk Navrátil)

Higgsův boson, 2012–2013 (Václav Cenker – Marek Vysloužil; Vilém Lukáš)

Hippies – děti květin, 2010–2011 (Veronika Bekárková – Tomáš Švec; Adam Rosa)

Historie informací, 2007–2008 (Michal Pazdera; Vilém Lukáš)

Historie ledního hokeje, 2007–2008 (Marian Kowalczuk; Petr Musil)

Historie SDM Doloplazy, 2013–2014 (Matouš Zbořil; Martin Nešpor)

Historie Univerzity Palackého, 2008–2009 (Alžběta Eichlerová – Dáša Tesaříková; Martin Nešpor)

Hitler a Stalin, 2014–2015 (Marie Matkulčíková – Aneta Zemanová; Zdeněk Navrátil)

Hitlerovy tajné zbraně, 2010–2011 (Kristián Tomeček – Jan Velčovský; Martin Nešpor)

Horozelezctví a lezení, 2016–2017 (Šimon Kubálek – Filip Kvapil; Petr Musil)

Hrad Drahotuš, 2012–2013 (Ludmila Binderová; Zdeněk Navrátil)

Hrad Pernštejn, 2014–2015 (Markéta Kohoutová – Natalia Trajlinková; Jana Pavlůsková)

Hry a hlavolamy, 2008–2009 (Nikolai Kerkhof – Václav Melicher; Jana Pavlůsková)

Hurikány, 2012–2013 (Jakub Kouřil – Milan Palásek; Lukáš Daněk)

Hypnóza, 2013–2014 (Marie Chrásková – Marie Svobodová; Zdeněk Navrátil)

 

Izolace DNA a test sportovních vloh, 2015–2016 (Lada Kratochvílová; Zdeněk Navrátil)

Izrael, 2010–2011 (Eliška Báťková; Jana Pavlůsková)

 

Jan Pavel II., 2007–2008 (Vít Nakládal; P. Gorazd Krušina)

Japonská bojová umění, 2011–2012 (Jan Doležel – Vít Večeřa; Tomáš Lehečka)

Je Bůh ještě in?, 2007–2008 (Sára Kalodová – Marie Mazáčová; Šárka Chlupová)

Jednokolky, 2010–2011 (Filip Slimařík; Tomáš Lehečka)

Ježek, 2008–2009 (Anna Ryliaková – Ludmila Ryliaková; Zdeněk Navrátil)

Jídlo, 2016–2017 (Ester Martina Palásková; Jana Pavlůsková)

Jiří z Poděbrad, 2010–2011 (Miroslava Holčáková; Martin Nešpor)

Josef Mengele, 2016–2017 (Eliška Solovská – Lucie Tomečková; Martin Nešpor)

 

Kolonizace Měsíce – utopie, nebo skutečnost?, 2009–2010 (Jiří Pavela – Matthew Zahradník; Vilém Lukáš)

Krav Maga, 2012–2013 (Sebastian Gottwald; Lukáš Daněk)

Kytary Fender, 2016–2017 (Jakub Lukáš; Adam Rosa)

 

Letecké společnosti, 2016–2017 (Natálie Vrzalová; Alena Nováčková)

Literární (auto)biografie, 2009–2010 (Kristýna Mlčochová – Tereza Roháčová; Alena Vrzalová)

 

Malíř Ladislav Jalůvka, 2010–2011 (Mariana Jalůvková; Šárka Chlupová)

Malý princ, 2015–2016 (David Faldyna; Alena Nováčková)

Marie Antoinetta, 2014–2015 (Kateřina Tököly – Karolína Křůmalová; Lucie Švestková)

Marie Antoinetta, 2016–2017 (Eliška Holčáková; Alena Nováčková)

Mars – planeta mnoha tajemství, 2008–2009 (Jaroslav Brablík – David Sobotka; Vilém Lukáš)

Michael Jackson, 2016–2017 (Emílie Horáková – Terezie Mazáčová; Adam Rosa)

Mládí Karla IV. na pozadí politické situace, 2015–2016 (Barbora Vykopalová; Martin Nešpor)

Móda v Protektorátu Čechy a Morava, 2015–2016 (Jana Langerová – Anna Robert–Quatre; Šárka Chlupová)

Moderní rock, 2011–2012 (Martin Dostál – Pavel Oslík; Adam Rosa)

Motorky JAWA, 2007–2008 (Milan Sklenár; Martin Nešpor)

Motýli, 2015–2016 (Inesa Loučková – Lenka Oslíková; Zdeněk Navrátil)

Mozek, 2014–2015 (Oldřiška Schwubová; Jana Sedláčková)

 

Náboženství, 2013–2014 (Jana Krejsová; sr. Marie–Anna Linhartová)

Náboženství a evoluce, 2013–2014 (Michal Jemelka – Jiří Kotrla; P. Gorazd Krušina)

Návykové látky a drogy, 2015–2016 (Kryštof Klopec – Jan Šudřich; Petr Klauda)

Názvy olomouckých ulic, 2009–2010 (Michal Lachman – František Večeřa; Alena Nováčková)

Nirvana, 2013–2014 (Klára Bednaříková – Barbora Brodecká; Adam Rosa)

Nová evangelizace, 2011–2012 (Jonatan Kučera; P. Gorazd Krušina)

 

Oblíbené knihy žáků naší školy, 2008–2009 (Matouš Juráň – Jan Kvapil; Alena Nováčková)

Oblíbené knihy žáků naší školy, 2008–2009 (Klára Slimaříková – Olga Šnevajsová; Alena Nováčková)

Olympijské hry – největší sportovní událost moderní doby, 2009–2010 (Jaroslav Smékal; Petr Musil)

Otrava arsenikem, 2015–2016 (Kateřina Zahradníčková; Zdeněk Navrátil)

 

Palné zbraně, 2014–2015 (Jonáš Nemerád – Martin Zeman; Zdeněk Navrátil)

Papežství, 2012–2013 (František Buka – Josef Večeřa; P. Gorazd Krušina)

Papoušci, 2016–2017 (Aleš Mazánek; Zdeněk Navrátil)

Parkour, 2010–2011 (Jakub Eremiáš; Oldřich Němec)

Platónův život, 2014–2015 (Kateřina Soubustová; P. Gorazd Krušina)

Ploutvové plavání, 2015–2016 (Michal Strakoš; Tomáš Lehečka)

Počítač – přítel člověka?, 2007–2008 (Pavel Lexmaul; Vilém Lukáš)

Poruchy příjmu potravy, 2016–2017 (Jana Netesalová; Petra Gruberová)

Potkan – „přítel člověka“, 2009–2010 (Dominik Dokoupil; Lucie Nechybová)

Procesory, 2010–2011 (Adam Obrtel – Štěpán Polák; Vilém Lukáš)

Procesory, 2013–2014 (Lukáš Kaleta – Jan Trajlinek; Vilém Lukáš)

Programovací jazyky, 2014–2015 (David Lachman; Vilém Lukáš)

První pomoc, 2013–2014 (Zuzana Dostálová; Petra Gruberová)

Přezimování zesláblých, poraněných či nezazimovaných ježků v zajetí, 2008–2009 (Marie Smékalová; Zdeněk Navrátil)

 

Republic of Ireland, 2008–2009 (Vojtěch Jiříček; Šárka Chlupová)

RMS Titanic, 2013–2014 (Veronika Svozilová; Martin Nešpor)

Rytíř – válečník, 2010–2011 (Zdeněk Schmidl; Martin Nešpor)

 

Schizofrenie, 2016–2017 (Julie Navrátilová; Petr Klauda)

Sicilská mafie, 2016–2017 (Klára Romčiaková – Hana Večeřová; Martin Nešpor)

Sixtova aféra, 2012–2013 (Kryštof Dokoupil; Martin Nešpor)

Skauting, 2013–2014 (Alžběta Kotková – Barbora Kvapilová; Tomáš Lehečka)

Skautské kurzy a vzdělávací akce v Olomouckém kraji, 2015–2016 (Marie Anna Klučková – Eliška Polepilová; Martin Nešpor)

Skupování mladých nadějných hráčů, 2008–2009 (Matěj Sigmund; Petr Musil)

Smích a humor, 2011–2012 (Tamara Čedroňová; Lukáš Daněk)

Sociální sítě se zaměřením na Facebook, 2010–2011 (Eva Dostálová – Adéla Pírková; Vilém Lukáš)

Současné letadlo aneb Airbus vs. Boeing, 2014–2015 (Tomáš Novotný; Tomáš Lehečka)

Spánek, 2015–2016 (Anna Harvánková – Anna Roháčová; Petr Klauda)

Sportovní nápoje, 2010–2011 (Jan Cenker; Petr Musil)

Sportovní stadion – chrám mnoha sportů, 2007–2008 (Jan Tichý; Petr Musil)

Staré řecké báje a pověsti, 2012–2013 (Šimon Gabriel – Martin Pavel; Alena Nováčková)

Street dance, 2011–2012 (Michaela Malušová; Lukáš Daněk)

 

Šestidenní válka, 2011–2012 (Antonín Bekárek – Štěpán Černín; Martin Nešpor)

Škoda 1000 MB, 2016–2017 (Matyáš Gargela; Vilém Lukáš)

 

Tanky Tiger a Tiger II, 2016–2017 (Vojtěch Berka; P. Gorazd Krušina)

The American Indians, 2007–2008 (Veronika Homolová – Klára Kvapilová; Šárka Chlupová)

Titanic, 2016–2017 (Eliška Salamonová – Hana Voláková; Zdeněk Navrátil)

Tragédie na Vařákových pasekách, 2016–2017 (Klára Stejskalová; Martin Nešpor)

 

Včela medonosná, 2016–2017 (Anna Kotlárová – Zuzana Kateřina Marková; Petr Klauda)

Vejce, 2009–2010 (Veronika Hlaváčková – Anežka Tomečková; Zdeněk Navrátil)

Výbušniny, 2014–2015 (Josef Kořenek; Zdeněk Navrátil)

Vývoj elektrických kytar, 2012–2013 (Josef Kotek – Jakub Mílek; Adam Rosa)

Vývoj herního průmyslu, 2009–2010 (Vojtěch Harvánek – David Kurfürst; Lucie Nechybová)

Vývoj mobilních telefonů, 2012–2013 (Filip Klopec; Vilém Lukáš)

Vývoj populární hudby ve 20. století, 2009–2010 (Václav Ševčík; Adam Rosa)

Významné bitvy II. světové války v Evropě, 2015–2016 (Šimon Borik – Jan Koupil; Martin Nešpor)

Významné bitvy východního tažení, 2011–2012 (Dominik Tomeček; Martin Nešpor)

Vznik a vývoj internetu, 2008–2009 (Jan Palásek – Marek Tesař; Vilém Lukáš)

 

Závody na jednokolkách, 2011–2012 (Albert Schulmeister; Petr Musil)

Zdeněk Fibich, 2013–2014 (Michaela Becková; Adam Rosa)

Zdravá výživa, 2013–2014 (Gabriela Cenkerová – Lucie Kvapilová; Lukáš Daněk)

Zdravotní postižení Prader–Willi syndrom, 2015–2016 (Antonín Slimařík; Šárka Chlupová)

Zemětřesení, 2014–2015 (Šimon Kouřil; Jana Sedláčková)

Zemětřesení, 2014–2015 (Petr Jalůvka; Jana Sedláčková)

Znakový jazyk, 2012–2013 (Jana Kvapilová; Lucie Švestková)

 

Ženská móda v arabských zemích, 2010–2011 (Alžběta Harvánková – Alexandra Švecová; Jana Pavlůsková)

Život v Protektorátu Čechy a Morava, 2015–2016 (Štěpán Danzmajer – Tomáš Šamaj; Martin Nešpor)

Životní cyklus hvězd, 2011–2011 (Daniel Flek – Adam Šumník; Vilém Lukáš)

 

Dnes je neděle 24. září 2017. Svátek má Jaromír, zítra má svátek Zlata.