Dějepis - 9. třída (skupina celá)

Martin Nešpor

    Současné učivo:

    Zkoušené učivo:

    Písemné práce: 1. společnost na přelomu století - Evropa po I. sv. válce (14. 10. 2019), 2. ČSR - Rusko / SSSR (16. 12. 2019), 3. fašismus - německý nacionální socialismus (22. 1. 2020), 4. II. světová válka (?. ?. 2020), 5. II. republika - protektorát Čechy a Morava (?. ?. 2020), 6. svět a ČSR ve 40.-70. letech 20. století (?. ?. 2020)

    Rozpis zkoušení zde.

    Doplňkové práce: ČT Retro (31. 3. 2020), formulář výrobku (19. 6. 2020)

    Koreferáty: 1. Tomáš Baťa - Terezie Š. (31. 10. 2019); 2. prohibice - Lydie K. (4. 11. 2019); 3. Rudá armáda - Jan N. (7. 11. 2019); 4. pochod na Řím - Jakub M. (14. 11. 2019); 5. noc dlouhých nožů - Štěpán F. (25. 11. 2019); 6. křišťálová noc - Vlastimil H. (2. 12. 2019); 7. Guernica - Daniel U. (9. 1. 2020); 8. čs. pohraniční opevnění - Jan Š. (13. 1. 2020), 9. čs. letci v RAF - Jakub R. (13. 2. 20210), 10. život v obleženém Leningradu - Emma T. (24. 2. 2020), 11. bitva u řeky Chalchyn - Matyáš K. (27. 2. 2020), 12. válečná technika - Jan N. (9. 3. 2020); 13. Einsatzgruppen - Sára B.; 14. terezínské ghetto - Emma B.; 15. Afrikakorps - Dominik D.; 16. britsko-sovětská invaze do Íránu 1941 - Kryštof D.; 17. Pearl Harbor - Michaela H.; 18. teheránská konference 1943 - Markéta H.; 19. vylodění na Sicílii - Roman K.; 20. vylodění v Normandii - Michal K.; 21. varšavské povstání - Kateřina P.; 21. boj o průsmyk Dukla - Ester P.; 23. 1. československý armádní sbor - Nicol Ř.; 24. Hirošima a Nagasaki - Petr S.; 25. atentát na R. Heydricha - Kateřina S.; 26. Kuratorium pro výchovu mládeže - Daniel U.

    Pravidla hodnocení předmětu: Každý bude jednou vyzkoušen podle rozpisu zkoušení. Všechny ostatní písemné práce se mění na práce rozsahem středního charakteru. Jakékoliv závěrečné dozkušování není možné. Závěrečná známka vyplyne z váženého průměru v programu Bakaláři.

    Domácí práce

    11.-13. 3. 2020: východní tažení - Leningrad, Moskva (str. 45-46).

    16.-20. 3. 2020: východní tažení - Stalingrad (str. 47).

    23.-27. 3. 2020: mimoevropské fronty (str. 46-47, 48).

    30. 3. - 3. 4. 2020: velmoci za II. sv. války (str. 49, 69-70, 76).

    6.-10. 4. 2020: II. republika (str. 50-53).

    13.-17. 4. 2020: Protektorát Čechy a Morava (str. 54-59).

    20.-24. 4. 2020: protiněmecký odboj (str. 59-65), Čechoslováci v zahraničních armádách, zahraniční odboj (str. 65-70).

    27. 4. - 1. 5. 2020: závěr II. sv. války v Evropě (str. 47, 70, 74-76).

    4.-8. 5. 2020: závěr II. války ve světě (str. 77).

    11.-15. 5. 2020: charakteristika II. sv. války (str. 78-80).

    18.-22. 5. 2020: důsledky války, uspořádání světa po válce (str. 70, 76, 80-84).

    25.-29. 5. 2020: závěr II. války v ČSR, ČSR na konci 40. let. (str. 72-74,87-97).

    1.-5. 6. 2020: Německo (str. 84-86), západní Evropa (str. 97-99), sovětský blok (str. 99-100, 106-107).

    8.-12. 6. 2020: únor 1948, ČSR v 50. letech (str. 100-105, 107-114, 118-120).

    15.-19. 6. 2020: svět a ČSR přelomu 50. a 60. let (str. 114, 121-128, 132).

    22.-26. 6. 2020: normalizace, vývoj sovětského bloku (str. 128-131, 135-141).

    Známkovaná domácí práce (31. 3. 2020): Vyberte si jeden z tematických (!) dílů pořadu České televize Retro a na formátu A5 dodejte do 31. března 2020 poznámky, které si zapíšete při sledování vybraného dílu.

    Koreferáty (30. 4. 2020): Einsatzgruppen - Sára B.; terezínské ghetto - Emma B.; Afrikakorps - Dominik D.; britsko-sovětská invaze do Íránu 1941 - Kryštof D.; Pearl Harbor - Michaela H.; teheránská konference 1943 - Markéta H.; vylodění na Sicílii - Roman K.; vylodění v Normandii - Michal K.; varšavské povstání - Kateřina P.; boj o průsmyk Dukla - Ester P.; 1. československý armádní sbor - Nicol Ř.; Hirošima a Nagasaki - Petr S.; atentát na R. Heydricha - Kateřina S.; Kuratorium pro výchovu mládeže - Daniel U.

      Domácí práce:
      Písemné práce:
      Důležité:

    Dnes je úterý 7. července 2020. Svátek má Bohuslava, zítra má svátek Nora.